Gjørme og is

Etter noen dager med en god del minusgrader har vi nå fått mildvær, og det gir utslag på kvaliteten på skogsveier og stier. Det merket vi godt da vi tok turen til en skog sånn omtrent mellom Tanum og Fjällbacka i går:

Målet for dagen var en rekke mysteryer vi hadde løst, ulempen med disse var at det ikke var en runde å gå, men litt hit og dit og opp og ned og frem og tilbake. Ikke min favorittmåte å ta cacher på, men det var bare å traske i vei. Og ta bilder av hverandre samtidig:

🤣

Som nevnt i overskriften har det blitt mildvær, og dermed ser mye av underlaget slik ut:

Ikke festlig i det hele tatt, og jeg må huske å legge både turbuksa og jakka til vask!

En av cachene lå på et utkikkspunkt, og da må man som regel oppover. Ikke fant vi noen sti heller, så det var klatring i steinur:

Og ikke var det noen utsikt å skryte av heller, den var borte i tåka:

Men vi tok oss tid til en selfie:

Og så fant vi stien på vei ned. Alt som normalt, med andre ord 😂

Det ble en gåtur til for resten av cachene i denne serien, og da var vi litt for nærme en elg. Men det gikk bra, det også. Og så tok vi en avstikker til en cache som ikke var en del av serien:

Cachen ligger på en liten øy utpå der, og selv om det ikke ser sånn ut, så var det is der, men altfor mye overvann til at Raymond ville gå ut. Så da får vi vente på varmere tider og en svømmetur eller vassing.

Det ble 1 DNF og 15 funn, alle mysteryer. En helt grei cachedag med mye pust- og pes-bakker og verdens beste cacheselskap!

Det er så koselig å få kommentarer, så legg gjerne igjen noen ord :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.